Uvažujete o změně zdravotní pojišťovny? Doporučujeme se nejprve podívat jaké výhody máte u své stávající pojišťovny a jaké výhody vám nabízí ostatní. Mějte také na vědomí, že zdravotní pojišťovnu můžete změnit pouze k 1. lednu a 1. červenci, ale žádost musíte podat minimálně 3 měsíce dopředu.
Pojďme si nyní říci, na co Vám zdravotní pojišťovny přispějí.
Každý člověk má právo na výběr své zdravotní pojišťovny a každá pojišťovna má jiné nadstandardní výhody než druhá. Obecně za vás zdravotní pojišťovna zaplatí různé preventivní prohlídky, náklady na vyšetření v nemocnicích, hradí také náklady spojené s neodkladnou léčbou jak v ČR tak i v cizině, zaměstnancům platí také po 14. dnech pracovní neschopnost, která je ve výši přibližně poloviny průměrného platu.
V čem zdravotní pojišťovny nejsou dostačující, a proč by člověk měl mít sjednané životní pojištění?
Jak jsem již uvedl, v případě pracovní neschopnosti Vám příjem spadne zhruba na polovinu, OSVČ nemocenskou nedostávají. To znamená, že v případě pracovní neschopnosti Vám padá příjem na polovinu, případně na nulu. A pracovní neschopenka může trvat až rok a půl – než vám přiznají invaliditu. V případě, že se stanete z důvodu pracovní neschopnosti invalidními je Vám opět vyplacena jednorázově pojistná částka, která Vám při dobře nastavené pojistce do krývá příjem – invalidní důchod + rozpočítaná pojistná částka – by Vám správně měla zajistit stejný měsíční příjem až do důchodu. To stejné u trvalých následků úrazu. Zdravotní pojišťovna vám nezaplatí bezbariérový přístup. Navíc v případě závažného onemocnění zdravotní pojišťovny platí pouze standardní léčbu. V životním pojištění dostanete v případě diagnózy závažné nemoci jednorázově vyplacenou pojistnou částku. Tu potom můžete využít na nadstandardní léčbu.
Potřebujete poradit? Neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme.
autor:Kamil Vládek